دكوراسيون داخلي
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 10
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 632
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

۱-اگر فضايي كوچك داريد كه‌ مي‌خواهيد آن را بزرگ تر جلوه دهيد و يا اينكه اين فضا كاربرد بيشتري داشته باشد،‌ در اولين قدم بهتر است وسايل تزييني غير قابل استفاده و غير كاربردي را جمع آوري كرده و آنها را دور بيندازيد و يا اگر خاطره اي را برايتان ياد آوري‌ مي‌كند، آن را در جايي مانند انبار نگهداري كنيد.

۲-از رنگ‌هاي درخشان و روشن با ته رنگ‌هاي سفيد كه باعث بزرگ تر نمايان شدن دكوراسيون منزل مي‌شوند استفاده كنيد.

۳-از پرده‌هاي ضخيم و چند لايه در اين اتاق‌ها استفاده نكنيد. سعي كنيد پرده‌هابه رنگ روشن و تقريبا كم طرح باشند.

۴-تا آنجايي كه‌ مي‌توانيد از فرش، قاليچه و يا هر نوع كف پوش تزييني در فضاهاي كوچك استفاده نكنيد، چرا كه از لحاظ ديد بصري موجب كوچك تر شدن فضا‌ مي‌شود.

۵-اگر كف پوش اتاق سراميك، موكت و يا هر چيز ديگري است بهتر است كه از طيف رنگ‌هاي روشن باشد. هر چه كف پوش اتاق روشن تر باشد به مراتب فضا بزرگ تر جلوه‌ مي‌كند.

۶-تا آنجا كه امكان دارد از مبلمان كوچك با انحناهاي بسيار و ظريف استفاده كنيد چرا كه اين دسته از مبلمان مخصوص فضاهاي كوچك هستند و آنجا را بزرگ تر نشان‌ مي‌دهند. استفاده از مبلمان بزرگ و كاناپه‌هاي بزرگ در اتاق‌هاي كوچك به هيچ وجه توصيه نمي شود.

۷-نورپردازي زياد فضا را بزرگ تراز آنچه كه هست نمايان‌ مي‌كند. در ضمن با نورپردازي مناسب ‌ مي‌توانيد فضا را كاملا كاربردي كنيد. در فضاهاي كوچك تا آنجا كه امكان پذير است از آباژور و نورهاي موضعي كم نور استفاده نكنيد.

۸-استفاده از وسايل تزييني غير ضروري كه كاربرد خاصي ندارند،‌ در فضاهاي كوچك به هيچ وجه مناسب نيست. اگر از آن دسته افرادي هستيد كه وسايل تزييني را دوست داريد، بهتر است آنها را در كوچك ترين سايز انتخاب كنيد و همه را روي ميزي در كنار يكي از مبل‌ها قرار دهيد. اگر هم علاقمند به آثار هنري هستيد، تابلوها را در سايز‌هاي كوچك و تنها روي يك يا دو ديوار نصب كنيد.

۹-اگر مايليد كه ديوارها را با كاغذ ديواري تزيين كنيد،‌ بهتر است كم طرح ترين و روشن ترين شان را انتخاب كنيد. كاغذ ديواري‌هاي پر طرح و شلوغ اتاق را تنگ و تاريك جلوه‌ مي‌دهد

جهت بازسازي خانه تان و دريافت ايده هاي نو براي طراحي خانه تان با ما در تماس باشد

منبع: سايت نقش نگار

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۱۰:۳۱ ] [ مهراز ]

تركيب رنگي:  رنگ ها معجزه اي در سلامت روح انسان هستند . رنگ ها جادو مي كنند و بر سبك ، خلق و خو و تصميمات ما به شدت تاثير مي گذارند. بسياري از نماي اطراف ما را رنگ هاي خنثي فرا گرفته اند . زمين ، آسمان ، چهرۀ شهر ! با همۀ زيبايي هاي اين رنگ ها ، ما نياز به رنگ هايي با روح سرزندگي داريم . حال چند تركيب رنگ خيره كننده را به شما معرفي مي كنيم كه رنگ زندگي تان نيز با آن تغيير كند و مملو از حس زندگي و انرژي شويد.

۱. تركيب رنگ بنفش+زرد+سفيد+سبز

اين تركيب رنگ در طراحي داخلي ، حقيتا تركيبي متين ، شيك و باشكوه و آرام دهنده است! رنگ  بنفش يا رنگ سفيد هركدام نقش رنگ هاي اصلي يا مكمل را ايفا مي كنند و زرد و سبز چاشني دهندۀ محشر فضا هستند.  رنگ بنفش تيره يا ارغواني به عنوان رنگي باشكوه، قدرتمند، شاهانه و نشانه تجمل و ثروت شناخته شده است. رنگ زرد در دكوراسيون داخلي ، رنگي نشاط آور است؛ اما در به كار بردن آن بايد انديشه كرد و از زياده روي دوري جست؛ زيرا زياده روي در استفاده از آن باعث استرس و خستگي مي شود. از رنگ زرد مي توانيد در جلوه بخشي به كوسن ها ، پاف، گلدان و تابلو استفاده كنيد و در كنار اين رنگ به عنوان رنگ غالب در اكسسوري، رنگ هاي هماهنگ ديگر را نيز به كار ببريد. طيف بنفش در تاثير اين رنگ  بر فضا بسيار موثر است. بنفش هاي روشن ، آرامش و لطافت بيشتري دارند و خودماني تر هستند و بنفش هاي تيره ، شكوه و تجملي نهاني دارند و رنگ هاي سنگيني هستند كه بايد در استفاده از آنها حرفه اي بود.

۲. تركيب رنگ طيف هاي مختلف آبي + نارنجي

در طراحي دكوراسيون منزل ، استفاده از رنگ هاي  آبي و نارنجي در چرخه رنگ ، استفاده از مكمل ها در كنار يكديگر است . تركيب اين دو رنگ در طيف هاي متفاوت ، فضايي شاد و پرآرامش ايجاد مي كند. تركيب رنگ آبي و نارنجي در كنار وسايل چوبي و قهوه اي ، تركيبي ديدني و چشم نواز است و فضايي گرم و دلچسب ، مانند خانه هاي دوران كودكي در ذهنمان ايجاد مي كند.

۳. تركيب رنگ صورتي پر رنگ+بنفش پر رنگ+گلبهي پر رنگ+طوسي

تركيب رنگ هاي صورتي، گلبهي و بنفش پر رنگي ، تركيبي تابستانه هستند. درخشش پرتو آفتاب گرم بر سطح خانه و اكسسوري ها ، چندين برابر انرژي زاست.از رنگ هاي صورتي و نارنجي پر رنگ در كوسن ها و قاب ها به ميزان اندك استفاده كنيد و در كنار آن رنگي خنثي مثل طوسي به كار ببريد. اين تركيب رنگي آن قدر زيبا و خيره كننده است و خوش مي درخشد كه قادر است تمام نگاه ها را به خود جلب كند.

۴. تركيب رنگ آبي+رنگ زرد+فيلي

به كار بردن رنگ زرد درخشنده  ،  فيلي گرم ، سبز و آبي تازه در كنار يكديگر در طراحي داخلي، خلق كننده تعادلي شگفت آور بين طيف هاي  گرم و سرد است. تركيب رنگ سبز  و آبي در دكوراسيون داخلي ، طراوت و تازگي را به دكوراسيون مي پاشند و تركيب رنگ زرد و كرم، گرما و راحتي را به آن اضافه مي كنند و اين گونه،  تلفيقي بي نقص ايجاد مي شود.اگر ترجيح مي دهيد دكوراسيون فضايتان ملايم تر باشد مي توانيد از رنگ فيلي به عنوان رنگ اصلي و از سبز و آبي به عنوان مكمل و از زرد به عنوان چاشني استفاده كنيد.

۵. تركيب رنگ طيف هاي مختلف آبي+رنگ سبز+رنگ سفيد

تركيب فام هاي مختلف آبي با رنگ سبز و سفيد در دكوراسيون منزل ، مانند يك آرام بخش قوي عمل مي كند. اين تركيب رنگ براي دكوراسيون اتاق خواب كودكان بيش فعال كه داراي آرامش كمتر و هيجان بسيار بيشتري هستند، تركيب رنگي معجزه آسايي است و آرامش روحي را برايشان به همراه دارد. در مناطق گرم به خصوص در فصل تابستان ، براي مثال ، مكان هايي مانند خانه هاي ساحلي ، اين تركيب رنگ بسيار جذاب و آرامش بخش است و از گرماي دروني در ذهن مي كاهد و حال و هواي ساحل را به خانه مي آورد.اگر اين تركيب رنگ را مي پسنديد ولي مي خواهيد دكوراسيون اتاق تان كمي گرم تر باشد، از رنگ سفيد در مقياس و عمق بيشتري  استفاده كنيد و از تركيب رنگ سبز و آبي در پرده ها، پارچه ها، فرش و كوسن ها بهره ببريد. براي داشتن دكوراسيوني گرم تر و پر انرژي تر مي توانيد از چاشني زرد و ليمويي نيز استفاده كنيد.

براي اطلاعات بيشتر مي توانيد با دفتر فني مهندسي پاراكس تماس بگيريد

منبع:http://www.arianparax.com

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۴۶:۴۰ ] [ مهراز ]

در ديزاين داخلي منزل ، با چيدمان خلاقانه و مبتكرانه  و استفاده از عناصر طراحي ساده، مي توان فضاهاي كوچك را به اتاق‌هاي دلنشين و زيبايي  براي زندگي مبدل كرد. ممكن است در نظر داشته باشيد خانه خود را به يك گنجينه آسوده و آرام تبديل كنيد، يا شايد تنها در يك اتاق سر مي كنيد ولي مي خواهيد از فضا و امكانات آن، بيشترين استفاده را ببريد. روش‌هايي در طراحي داخلي وجود دارد كه به فراخ شدن  و گستردگي  فضاي موجود كمك مي‌كند. به شرح برخي از اين كليدها مي پردازيم :
- در رنگ‌بندي دكوراسيون اتاق هاي كوچك از رنگ‌هاي شاد و روشن استفاده كنيد. سعي كنيد تا حد امكان، پس زمينه‌ها را كم نقش و نگار و ساده در نظر بگيريد. استفاده از رنگ سفيد و ديوارهاي آينه‌كاري شده، حد و مرزهاي اتاق را از حس بصري شما دور مي‌راند و اتاق را بزرگ تر و وسيع‌تر نشان مي‌دهد.
- در  اتاق هاي كوچك ، مبلمان را تا حد ممكن جمع و جور انتخاب كنيد و هرآنچه كه فضا را اشغال كرده است، حذف كنيد. از مبلمان هايي با وزن كم (هم از نظر ابعاد و هم وزن) بهره ببريد. بهتر است  نشيمن‌هاي پارچه‌اي كنار ديوار قرار بگيرند  تا از آن به عنوان  تختخواب مهمان نيز استفاده شود ، همچنين صندلي‌هاي اتاق نشيمن نيز مي‌توانند كاربرد داشته باشند و نقش صندلي غذاخوري را ايفا كنند .
-در دكوراسيون و چيدمان خانه هاي كوچك و فضاهاي محدود، طراحي عمودي حربه بسيار قدرتمندي براي ايجاد فضاي گسترده تر است ؛ زيرا  با اين شيوه ، فضاي بيشتري از كف اتاق رها و آزاد  مي شود. همچنين استفاده از قفسه‌ها و گنجه‌هاي توكار كه در ديوار تعبيه مي شود نيز به ايجاد اين فضا كمك قابل توجهي مي كند.
- در دكوراسيون اتاق هاي كوچك ، بهتر است چراغ‌هاي سقفي يا ديواري تا حد امكان قابل رويت  نباشند و  در فضا ايجاد شلوغي نكنند.
سعي كنيد بين اشيا و احجام قرار گرفته در دكوراسيون ،  هماهنگي و مطابقت وجود داشته باشد و يكدست يا در يك طيف قرار گيرد، اين گونه محدوديت فضا شكسته مي شود و محيط ، بزرگ تر به نظر مي رسد.

دكور اتاق كوچك1

 دكور اتاق

براي اطلاعات بيشتر مي توانيد با دفتر فني مهندسي پاراكس تماس بگيريد

منبع:http://www.arianparax.com


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۰۳:۱۸ ] [ مهراز ]

اگر در نظر داريد در دكوراسيون داخلي خود تغييراتي دهيد و  قسمتي از مبلمان خود يا همه آن را نقاشي كنيد ، حتما لازم نيست در ابتدا ، رنگ و جلاي قبلي آن را پاك كنيد، اگر رويه ي مبلمان شما تا حد منطقي و قابل قبولي صاف و سالم است،  آن را با تربانتين يا الكل‌هاي معدني بشوييد ،  سپس سطح مبل را با كاغذ سمباده شماره 200 صاف و صيقلي كنيد. در مورد نقاط تراش‌دار، به لبه‌هاي زبر كاغذ ، سمباده شماره 80 بزنيد. در طراحي داخلي منزل خود، براي نقاشي كردن مبلمان مي توانيد از رنگ پلي‌بورتان نيز استفاده كنيد. اين رنگ به اندازه جلاي پولي‌بورتان استحكام دارد. رنگ لعابي الكيد با پايه روغني نيز پوشش خوبي دارد و خواسته شما  را براي ايجاد تغيير در دكوراسيون داخلي برآورده مي سازد و يك پرداخت سخت و مقاوم در برابر فرسايش ايجاد مي‌كند. اين تصور كه رنگ لاتكس يا رنگ ديوار و خانه ، بهترين و دلبخواه ترين نتيجه را به شما مي دهد ، اشتباه است و از انجام اين كار ، حذر كنيد.  براي رنگ كردن مبلمان از  قلم مو يا پيستوله استفاده كنيد. در صورت استفاده از قلم مو، رنگ را تكان دهيد و خوب به هم بزنيد. موهاي قلم مو را حدودا تا يك سوم به رنگ وارد كنيد. نقاشي كردن رويه مبلمان به طور تزييني، مي‌تواند مبلمان ساده را لوكس كند و به  دكوراسيون منزل تان نمايي شيك و متفاوت ببخشد. در نظر داشته باشيد با كمي تغيير مي توانيد به دكوراسيون خانه خود جلوه اي متفاوت ببخشيد.

براي اطلاعات بيشتر مي توانيد با دفتر فني مهندسي پاراكس تماس بگيريد

منبع:http://www.arianparax.com


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۰۹:۰۲ ] [ مهراز ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب